Maestros principales

Josah Perley - Kinder Transicional

Emily Bean Email- Kinder
Yesenia Lopez - Kinder
Amara Schoenberg Email- Kinder

Beatriz Alvarez Email - 1º
Lindsey Pothast Email- 1º
Evelyn Ramirez Email- 1º

Gabriela Casal  Email- 2º
Karin Morris Email- 2º
Julie Palacios - 2º

Karen Medina - 3º
Jose Padilla - 3º
Vilma Serrano Email- 3º

Jennifer Brouhard - 4/5º
Lara Ginsberg Email- 4/5º
Luz Salazar-Jed
 Email- 4/5º

Sydney Morgan - 6º Humanidades
Timothy Marshall Email- 6º Ciencia e Inglés

Charity Balona Email- 7º Humanidades
James Narvaez - 7º Ciencia e Inglés
Fernando Perez - 7º

Hilda Bucio Email- 6/8º
Laura Kaneko - 7/8º
Callie Lowenstein - 8º
Anabel West - 8º

Personal de Enseñanza Adicional

Aracely Sifuentes-Ordaz Email- Arte
Holly Welch - STIP Subs
Eli Wise - Music

Programa Despues de Escuela

Daniel Camacho - Arte
Ruth/ Alex - Musica
Patty Navarro - K
Elisa Escobedo - K
Christina Larkin - K
Gema Villa - 1º
Nayeli Hernandez - 2º
Zenaida Navarro - 2º
Christy Majano - 3º
Liliana Herrera - 4º
Juan Bucio - 5º
Jose Rivera/ Pancho Fischer - 7º
Brendan Slevin - 8º

 

 

Core Teaching Staff

Josah Perley - Transitional Kindergarten

Emily Bean Email- Kindergarten
Yesenia Lopez - Kindergarten
Amara Schoenberg Email- Kindergarten

Beatriz Alvarez Email - 1st Grade
Lindsey Pothast Email- 1st Grade
Evelyn Ramirez Email- 1st Grade

Gabriela Casal  Email- 2nd Grade
Karin Morris Email- 2nd Grade
Julie Palacios - 2nd Grade

Karen Medina - 3rd Grade
Jose Padilla - 3rd Grade
Vilma Serrano Email- 3rd Grade

Jennifer Brouhard - 4th/5th Grade
Lara Ginsberg Email- 4th/5th Grade
Luz Salazar-Jed Email- 4th/5th Grade

Sydney Morgan - 6th Grade Humanities
Timothy Marshall Email- 6th Grade Science/ ELA

Charity Balona Email- 7th Grade Humanities
James Narvaez - 7th Grade Science/ ELA
Fernando Perez - 7th Grade

Hilda Bucio Email- 6th/8th Grade
Laura Kaneko - 7th/8th Grade
Callie Lowenstein - 8th Grade
Anabel West - 8th Grade

Additional Teaching Staff

Aracely Sifuentes-Ordaz Email- Art
Holly Welch - STIP Subs
Eli Wise - Music

After School Program

Daniel Camacho - Art
Ruth/ Alex - Music
Patty Navarro - K
Elisa Escobedo - K
Christina Larkin - K
Gema Villa - 1st Grade
Nayeli Hernandez - 2nd Grade
Zenaida Navarro - 2nd Grade
Christy Majano - 3rd Grade
Liliana Herrera - 4th Grade
Juan Bucio - 5th Grade
Jose Rivera/ Pancho Fischer - 7th Grade
Brendan Slevin - 8th Grade